O firmie

Firma Kotłowski i Spółka to rodzinne przedsiębiorstwo z wieloletnią tradycją. Produkujemy najwyższej jakości gęsi oraz kaczy puch i pierze, które charakteryzują się znakomitymi parametrami oraz właściwościami termicznymi. Na polskim i zagranicznym rynku puchu i pierza spółka funkcjonuje od 1995 roku, niemniej jednak historia jej powstania sięga lat pięćdziesiątych XX wieku.

Wysokiej klasy surowiec służący do produkcji puchu i pierza firmy Kotłowski i Spółka pozyskujemy z polskich, wyspecjalizowanych ubojni działających w sposób humanitarny. Nasi dostawcy nabywają go od rodzimych rolników prowadzących niewielkie farmy ekologiczne, które znajdują się w otoczeniu żyznej i bogatej w składniki mineralne ziemi. 

Wielką wagę przywiązujemy do sortowania, starannego prania z wykorzystaniem jedynie biodegradowalnych środków piorących i odpowiedniego odpylania, tak aby nasz produkt uzyskał możliwie najlepszą procentowo zawartość puchu.

Długoletnie doświadczenie i wiedza, dynamicznie rozwijający się park technologiczny i wysokiej jakości surowiec  sprawiły, że udało się nam stworzyć finalny produkt, spełniający bardzo rygorystyczne normy i wymogi, zarówno polskie, jak i europejskie.

 • Historia

  • Początki firmy

   Kotłowski i Spółka to rodzinna firma, której historia sięga czasów powojennych, kiedy to nestor rodu Antoni Kotłowski rozpoczął w Ślesinie handel drobiem grzebiącym oraz wodnym. Ślesinianie od końca XIX wieku słynęli w całej Polsce z niezwykłych umiejętności kupieckich oraz doskonałej organizacji handlu, skupiając się w wyspecjalizowanych spółkach zajmujących się m.in. skupem gęsi i kaczek.

   Antoni wraz z innymi „agaciorzami” - czyli gęsiarzami, jak nazywali ich lokalni, rdzenni mieszkańcy - z powodzeniem wysyłali drób do Niemiec, który był tam niebywale ceniony ze względu na swoje wyjątkowe walory smakowe, będące efektem karmienia naturalnym pokarmem, pochodzącym z okolicznych miejsc popasu.

  • Nowa droga

   Z upływem lat rodzinną firmę Antoniego zasilili jego synowie i od początku lat 50. wspólnie kontynuowali handel drobiem. Lata siedemdziesiąte przyniosły w Polsce powstanie pierwszych farm drobiowych i wychów ptactwa na skalę przemysłową. Rodzina Kotłowskich postanowiła poszukać dla siebie nowego miejsca na rynku i postawiła na handel pierzem. W latach 70-tych i 80-tych handel pierzem przejął nasz ojciec Henryk Kotłowski.

    

  • Punkt przełomowy

   Punktem przełomowym dla firmy Kotłowski i Spółka był początek 1995 roku, kiedy dwójka braci – Paweł i Sławomir – postanowiła zrobić krok naprzód i zainwestować w rozwój technologiczny oraz zapoczątkowali własną produkcję wysokiej jakości półwyrobu. Początkowo powstały sortownie, w których towar dzielono na frakcję, ale park maszynowy z roku na rok stale rozwijał się i powiększał.

   W 2000 roku  bracia Kotłowscy zainwestowali w wyspecjalizowane pralnie, które pozwoliły firmie wytwarzać produkt finalny - zarówno na polski, jak i europejski rynek oraz dalszy rozwój.

 • Misja

  Misją firmy Kotłowski i Spółka jest produkcja najwyższej jakości gęsiego lub kaczego puchu i pierza, zgodnych z polskimi oraz europejskimi standardami, których wyjątkowe walory oraz zalety doceniane są przez współpracujących z przedsiębiorstwem Partnerów.

   

  • Dążenie do perfekcji

   Pracujemy nad tym, aby nasz towar był niemal perfekcyjny, dlatego też osobiście nadzorujemy cały proces technologiczny: sami kontrolujemy i badamy produkt w trakcie każdego etapu – od zakupu, po sortowanie, pranie i odpylanie. Produkowane przez nas puch i pierze badane jest oraz poddawane szczegółowym testom, zarówno w naszym wewnętrznym laboratorium, jak i przez niezależny podmiot badawczy w Szwajcarii. Ogromną wagę przywiązujemy do zachowywania czystości gatunku, dochowania najwyższych standardów podczas prania produktu.

  • Stały i dynamiczny rozwój

   Dążymy do stałego rozwoju, zarówno technologicznego, jak i dynamicznej rozbudowy naszej infrastruktury zakładowej, który zapewni nam większe możliwości zaistnienia oraz ekspansji firmy na światowych rynkach.

  • Wysoka jakość ponad wszystko

   Pragniemy, aby oferowany przez nas produkt był wyznacznikiem najlepszej wartości, sprężystości i czystości. Dlatego też przywiązujemy wielką wagę do współpracy jedynie z wyspecjalizowanymi ubojniami dbającymi o dobrostan swojego ptactwa oraz gwarantujemy osobistą pieczę nad każdym – nawet najdrobniejszym – elementem całego procesu produkcji. 

    

  • Zadowolony Klient

   W trosce o dobro i satysfakcję naszych Kontrahentów stawiamy przede wszystkim na jakość produktu, a nie na jego ilość, dzięki czemu posiadamy szerokie grono zadowolonych i powracających Klientów, którzy niezwykle cenią sobie nasze wyroby.

  • Źródło ciepła, bezpieczeństwa i komfortu

   W naszej firmie doskonale wiemy, jak wielką rolę odgrywa wysoka jakość puchu i pierza, będących źródłem ciepła, wygody i bezpieczeństwa dla ludzi, stawiających na naturalne i ekologiczne materiały które gwarantują komfort, pewność oraz wiele radości.

 • Partnerzy

  Produkcja najwyższej klasy naturalnych ocieplin, takich jak puch i pierze wymaga współpracy ze stałymi Partnerami. Firma Kotłowski i Spółka stowarzyszona jest z polskimi oraz zagranicznymi podmiotami i ośrodkami badawczymi.

  • The International Down and Feather Bureau
  • Federacja Eksporterów Polskiego Puchu i Pierza
  • IDFL Laboratory and Institute

  • The International Down and Feather Bureau

  • Federacja Eksporterów Polskiego Puchu i Pierza

  • IDFL Laboratory and Institute

 • Zadzwoń

  +48 63 272 46 16

Kontakt